Česky  |  English

Fabio PRODUKT výrobce rostlinných olejů

Rodina Jenčková

Rodina Jenčková více jak 150 let hospodaří v Holíně – v srdci Českého ráje. Po roce 1948 bylo hospodářství a pole znárodněno. Až v roce 1989 se podařilo zemědělskou činnost obnovit čtvrtou generací a později rozvinout o další zpracování olejnin.

Původní lisovna byla s velmi malou kapacitou. Od založení firmy v roce 1993 nebyl rok, kdyby se neinvestovalo stavebně nebo technologicky do rozvoje firmy. V současnosti firma disponuje : vlastními skladovacími kapacitami na šest tisíc tun zemědělských komodit, čtvrtou generací lisovny za studena, skladem na surové oleje, šetrnou fyzikální rafinací, plně automatickými plnícími linkami, sklady hotových výrobků, vlastní logistikou, má dva výrobní závody a dva distribuční sklady.

Důraz je kladen na kvalitu a šetrné zpracování, tím se odlišuje od ostatních olejů. Oleje jsou za studena lisované a pouze fyzikálně bez chemických přísad rafinované. Zachovávají si tím přírodní antioxidanty a vitamíny, vůni po výchozí surovině. Široký sortiment je doplněn ještě o dovozové oleje – tropické, olivové. Celá firma je založena i na malosériových produktech, výrobcích dle požadavků zákazníka, nebo specialitách jednotlivých odrůd olejnin.

Mezi naše značky patří: Manka – řepkový olej, Máslová Manka – řepkový olej s máslovým aroma, Slunka – slunečnicový olej, Rostlinka – směs rostlinných olejů, Frito Manka – fritovací olej, Paloma frit – fritovací palmový olej, Palmolein – fritovací palmový olej, Laureta – kokosový olej, Olivie – olivový extra virgin olej, Manka – ochucený olej.

Firma Fabio PRODUKT s.r.o.

Tuto pestrou nabídku Vám zabalíme do balení 250 ml sklo, 1l PET, 3l PET, 5l PET, 10l BiB, kontejner 580 i 900 kg, sud 175 kg , big-box , popř. rozvezeme volně ložený v cisterně. Celý sortiment je rozšířený o velkoobchod pro pekaře, cukráře a gastronomii.

S výrobou olejů souvisí celoroční výkup i skladování řepkového a slunečnicového semínka. Nabízíme řepkové expelery, řepkové šroty, sojové šroty.

Obchodujeme se zemědělskými komoditami a metylesterem řepkové oleje / Meřo, RME, FAME , RAME, B100/ .

Video - představení firmy FABIO PRODUKT spol. s r.o.

nahoru