Otevřít menu
Výroba olejů
FABIO PRODUKT s.r.o.
Facebook výroba oleje |

Home  >  Firma  >  Historie

FABIO PRODUKT - výrobce rostlinných olejů

Rodina Jenčková více než 150 let hospodaří v Holíně – v srdci Českého ráje. Po roce 1948 jim bylo hospodářství a pole znárodněno, ale v roce 1989 se čtvrté generaci zase podařilo zemědělskou činnost obnovit a později rozvinout o další zpracování olejnin. Nyní se rodinná firma zaměřuje na lisování řepkových a slunečnicových olejů převážně od českých zemědělců.

výroba olejů

Původní lisovna měla velmi malou kapacitu. Od založení firmy v roce 1993 nenásledoval rok, kdy by se stavebně nebo technologicky neinvestovalo do rozvoje. V současnosti FABIO PRODUKT disponuje vlastními skladovacími kapacitami na osm tisíc tun zemědělských komodit, čtvrtou generací lisovny za studena, skladem na surové oleje, šetrnou fyzikální rafinací, plně automatickými plnicími linkami, sklady hotových výrobků a vlastní logistikou. Má tři výrobní závody a tři distribuční sklady (Staré Místo, Praha, Olomouc). Od roku 2018 rozšířila svoji činnost o svoz, recyklaci a biologické zpracování použitých kuchyňských olejů (UCO) na technické oleje a maziva ve výrobním závodu v Novém Městě na Moravě.

Tím, jaký důraz společnost klade na kvalitu a šetrné zpracování, se odlišuje od ostatních výrobců olejů. Oleje jsou za studena lisované a pouze fyzikálně bez chemických přísad rafinované. Zachovávají si tím přírodní antioxidanty a vitamíny, stejně tak vůni po výchozí surovině. FABIO PRODUKT mimo to patří mezi největších dovozce tropických olejů do ČR.

výroba olejů

Mezi nejznámější výrobky patří MANKA, MANKA MÁSLOVÁ, SLUNKA, MANKA s příchutí ‒ oleje ochucené směsí čerstvých bylinek z Českého ráje, za studena lisované oleje: dýňový, lněný, konopný, chia olej, olej z ostropestřce, kokosový. Firma nabízí i oleje ve spreji: Fabiol ‒  náhrada za tradiční vymazání forem. Laureta – kokosový olej ve spreji, Olivie, olivový olej ve spreji.

Pestrá nabídka je obohacena o dárková balení, která potěší nejednu kuchařku či kuchaře, maminku nebo babičku.

Celý olejový sortiment je rozšířen o velkoobchod pro pekaře, cukráře a HORECU. V pestré nabídce tuků, cukrů, ovocných náplní, džemů, mouky, různých pekařských směsí, najdete i širokou škálu semínek v menším balení, jako je slunečnice, sezam, len, dýně, mák, kmín, kokos, velmi populární a zdravé chia semínko, ostropestřec, mandle, oříšky, suché plody, atd.

Kvalitní výrobky a firma FABIO PRODUKT v posledních letech sbírají mnohá ocenění např. Potravina a potravinář Královehradeckého kraje za rok 2015 i 2016,  regionální značka Královehradeckého kraje 2017, letos získala KLASU na dva své výrobky, SPOKOJENÝ ZÁKAZNÍK 2014, vloni vyhrála 1.místo v soutěži FIRMA ROKU V KRÁLOVEHRADECKÉM KRAJI a ve finále skončila v úzkém výběru šesti nejlepších firem ČR.

Loni otevřela svoji první maloobchodní prodejnu FABIO OCHUTNEJTE region v Jičíně na Valdštejnově náměstí, kde nabízí nejenom své výrobky, ale i širokou škálu regionálních produktů od místních farmářů a malých výrobců. Nabízí i široký bezobalový prodej.Od dubna letošního roku se otevřela druhá prodejna i v Hradci Králové.

Dlouhodobě podporuje místní charitu.

výroba olejů
nahoru